Mesopotamijos miestai - nuo šumerų iki babiloniečių

Mesopotamijos miestai, nuo šumerų iki babiloniečių, buvo ankstyviausi urbanizacijos pavyzdžiai pasaulyje. Šumerų civilizacija, susiformavusi apie 3000 m. pr. Kr., sukūrė pirmuosius miestus, tokius kaip Urukas, Uras ir Eridu, kurie buvo ne tik gyvenvietės, bet ir religiniai bei politiniai centrai. Miestai dažniausiai turėjo centrines šventyklas, vadinamas ziguratais, kur garbinta dievybė, laikoma miesto globėja. Šumerai taip pat sukūrė pirmąją rašto sistemą – dantiraštį, kuris padėjo organizuoti miesto administraciją ir ekonominius sandorius. Miestai buvo apsupti drėkinimo kanalų, kurie leido užtikrinti žemės ūkio produktyvumą.

Babiloniečių laikotarpiu (apie 18 a. pr. Kr.) miestai tapo dar didesni ir labiau organizuoti. Babilonas, tapęs imperijos sostine valdant Hammurabiui, buvo galingas ir turtingas miestas, garsėjęs savo įstatymų kodeksu ir architektūros pasiekimais. Šis miestas klestėjo kaip prekybos ir kultūros centras, o vėlesniais laikais išgarsėjo legendiniais Babilono kabamaisiais sodais – vienu iš senovės pasaulio stebuklų. Babiloniečiai paveldėjo šumerų tradicijas, tačiau jas tobulino, sukurdami stiprią centralizuotą valdžią ir plėsdami miestų infrastruktūrą. Šie miestai tapo civilizacijos židiniais, iš kurių plito mokslas, religija ir kultūra.

Kokia civilizacija Mesopotamijoje sukūrė pirmąją rašto sistemą?

Knowledge Nest
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse nec dui id felis sollicitudin gravida. Ut imperdiet, ligula ut porta bibendum, nunc lectus tincidunt sem, nec lacinia justo eros venenatis lorem.
Atsisiųsk programėlę:
Susisiekite su mumis: info@knowledgenestapp.com