Kaip atrasta penicilino galia gelbėti gyvybes?

Penicilinas – tai pirmasis antibiotikas, kuris padėjo gydyti daugybę ligų ir išgelbėjo milijonus gyvybių. Jo atradimas buvo atsitiktinis, bet labai svarbus.

1928 metais mokslininkas Aleksandras Flemingas dirbo savo laboratorijoje ir pastebėjo, kad pelėsis, kuris augo ant jo paliktos bakterijų lėkštelės, sunaikino bakterijas aplink save. Šis pelėsis buvo pavadintas Penicillium. Nors Flemingas suprato, kad pelėsis turi ypatingų savybių, prireikė dar kelių metų, kol kiti mokslininkai patobulino šį atradimą ir pradėjo gaminti peniciliną kaip vaistą.

Pirmą kartą penicilinas plačiai buvo panaudotas per Antrąjį pasaulinį karą, gydant sužeistus karius ir apsaugant juos nuo infekcijų. Šis atradimas pakeitė medicinos istoriją. Dėl penicilino tapo įmanoma gydyti infekcijas, kurios anksčiau buvo mirtinos, pavyzdžiui, plaučių uždegimą, anginą ar odos infekcijas.

Šis vaistas vis dar naudojamas ir šiandien, nors atsirado daugybė kitų antibiotikų.

Kaip manai, kodėl Flemingas nepastebėjo iš karto, kokią didelę įtaką turės jo atradimas?

Knowledge Nest
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse nec dui id felis sollicitudin gravida. Ut imperdiet, ligula ut porta bibendum, nunc lectus tincidunt sem, nec lacinia justo eros venenatis lorem.
Atsisiųsk programėlę:
Susisiekite su mumis: info@knowledgenestapp.com